BACKEND DEVELOPER – PHP / LARAVEL

Ekibimizi büyütüyoruz ve mevcut Backend’cimizin yanına bir Backend’ci (PHP/Laravel) daha eklemek istiyoruz.
Ekip çalışmasına yatkın, bizimle tam zamanlı ve ofis ortamında ücretli bir pozisyonda çalışacak tecrübeli bir ekip arkadaşı arıyoruz. Developer'e mümkün olduğu kadar maximum özgürlük verilecektir. Developer bu projede hem platformu hem de kendini geliştirebilecek, yenilikler öğrenebilecektir. Bu startup’ın ilk çalışanları kendi alanlarını yöneterek ve şirketle beraber büyüyerek şirketin gelişiminde ve geleceğinde önemli roller üstlenebilecekler.
Ofisimiz Kadıköy-Söğütlüçeşme’de bulunmakta ve toplu taşımaya yürüme mesafesindedir (Söğütlüçeşme Metrobüs durağı ve hızlı tren hattının karşısında).

PROJE:

Projemiz; (1) Temelinde iki-taraflı pazaryeridir, hizmet veren işletmeleri ve bu hizmetleri arayan tüketicileri buluşturan bir platform, (2) Arge projesi olarak kabul edilmiş ve şirketleşmiştir, (3) Uzun vadeli bütçelendirilmiş sağlam finansmana sahiptir, ilaveten Arge desteği alınmaktadır, (4) Kapalı beta‘da bulunmakta, şu sıralar sahada test müşterilerle test edilmektedir ve yaz / sonbahar için genel sahaya açılma planlanıyor.

TEKNIK ALTYAPI:

Frontend: komple özgün yazılmıştır: HTML, CSS, Javascript, JQuery, Responsive.     Backend: komple özgün yazılmıştır: PHP / Laravel.     Diğer: MySql, Redis, ElasticSearch.

TEKNIK NITELIKLER:

  • Hakim ve Deneyimli (şart koşullar):     Laravel 5 ve üzeri. OOP mantığı.  Restful API. MySql. Linux. HTML5. CSS3. Takım halinde ve versiyonlama sistemleri (Git) üzerinde çalışabilmek. İterative ve Agile. Continuous Development. Yazdığı kodu test etmeden teslim etmeyen (testlere çok değer veriyoruz), düzenli ve temiz şekilde dokümantasyon ve yorum yazan, tekrar kullanılabilir kod ve kütüphane geliştirebilen.
  • Bilgi Sahibi:      JavaScript. JS framework ve JS kütüphaneleri. Cache Sistemleri (Redis, Memcache). Arama Sistemleri (ElasticSearch). Web sunucusu (Apache/NginX).
  • Artı:     Backend Developer olarak görev alıp, ancak Frontend’de de bilgi sahibi olursa bir artı olur:    Responsive Web Design. Progressive Web Apps. SEO uyumluluğu ve web optimizasyon teknikleri. Tasarım/UI/UX ve Grafik programları (Photoshop vb.) bilgisi ve deneyimi.

GENEL YETENEKLER:

  • Şart Koşullar:   Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, yeni mezun veya bu sene mezun olacak. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış (veya muaf/tecilli). İngilizce’si teknik dokümantasyonu inceleyebilecek ve kaynakları takip edebilecek seviyede olmalı. İstanbul’da ikamet eden, tercihen ofise yakın. Startup şirketimizde uzun vadeli ve kalıcı olarak yer almak isteyen, başka islerle uğraşmayan bir yol arkadaşı.
  • Tercihen baştan sona uygulama planlamış ve geliştirmiş, daha önce bir startup’ta tecrübe edinmiş ve deneyimli, bilinen startup süreçlerine, çalışma yöntemlerine ve prensiplerine hakim ve uygulayabilen biri, zamanında yetiştiren, sorumluluk sahibi. Projeyi veya gerektiğinde komple Backend’i üstlene ve yönetebilmesi bir artı olur.
  • Pratik ve analitik düşünebilen, detaylı, sistematik ve titiz çalışan, düzenli şekilde raporlama yapabilen, yeni teknolojilere kolayca adapte olabilen, sürekli öğrenmeye açık, araştırmayı seven, yaratıcı ve daha önce karşılaşmadığı problemleri çözebilecek kabiliyete ve hevese sahip, iş ahlakına ve disiplinine değer veren.
  • Daha önce yapılmış çalışmalar ve projeler referans olarak gösterilmeli.