Sivil Toplum İçin Destek Vakfı - İletişim Stajyeri

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Türkiye’de bağışçılık kültürünün gelişmesine katkı sağlamak için  bağışçıların öncelikleriyle sivil toplumun ihtiyaçlarını buluşturmak amacıyla 2015 yılında kuruldu.  Vakıf olarak, Türkiye’nin sosyal sorunlarının çözümü için bağışçılığın geliştirilmesi gerektiğine  inanıyor, sivil toplumun yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretmesine katkı sağlamak amacıyla  farklı tematik alanlarda hibe programları ve kapasite güçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. 

2016-2021 yılları arasında Türkiye’nin sosyal sorunlarının çözümü için çalışan sivil toplum  kuruluşlarına (STK) 178 hibeyle toplam 10.827.669 TL mali destek sağladık. Çalışmalarımız hakkında  daha fazla bilgi almak için internet sitemizi veya sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edebilirsiniz

 

İLETİŞİM STAJYERİ İŞ İLANI 

İletişim Koordinatörü’ne bağlı olarak çalışacak ve vakfın bu alandaki çalışmalarına destek  sağlayacak bir İletişim Stajyeri arıyoruz. İletişim Stajyerinin haftada en az 2 gün ve çevrimiçi olarak  çalışması beklenir. Bu pozisyon için belirlenen görev tanımı ve adaylarda aranan özellikler aşağıdaki  gibidir: 

Görev Tanımı: 

Vakfın: 

İletişim çalışmalarında kullanılan içeriklerin ve görsellerin hazırlanmasına ve  yaygınlaştırılmasına katkı sağlanması,  

İnternet sitesinin güncellenmesi ve sosyal medya içeriklerinin hazırlanması için gerekli  çalışmaların yapılması, 

Düzenli olarak gönderilen e-bülten içeriklerinin hazırlanması, 

Sivil toplum ve bağışçılık konularında araştırma yaparak vakfın iletişim stratejisine katkı  sağlanması.

Adaylarda Aranan Özellikler:  

Üniversitelerin Sosyal Bilimler veya İletişim Fakültelerinde 3. veya 4. sınıf öğrencisi olarak  eğitimine devam etmek ya da yeni mezun olmak, 

Kendini sözlü ve yazılı olarak güçlü şekilde ifade edebilmek, 

Türkçe dil bilgisi ve yazım kurallarına hakim olmak, 

İçerik geliştirme konusunda deneyim sahibi olmak,  

Canva’yı etkili bir şekilde kullanabilmek, 

MS Ofis ve benzer teknoloji temelli programları kullanabilmek, 

Diğer teknoloji odaklı programları (e-bülten, vb.) kullanmayı öğrenmeye açık olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak ve zamanı iyi yönetebilmek. 

İlgilenen adayların özgeçmişleri ile bu pozisyona neden başvurduklarını anlatan motivasyon  mektuplarını (bir sayfayı geçmeyecek şekilde) e-postanın konusunda İletişim Stajyeri başlığını  kullanarak 28 Eylül Çarşamba günü saat 18:00’a kadar kurumsal@siviltoplumdestek.org adresine  göndermeleri gerekir.  

Yalnızca eksiksiz olarak gönderilen başvurular değerlendirmeye alınacak ve ön elemeyi geçen  başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir.