Kapak Yazısı

Kapak yazısı CV bilgilerimizin dışında hangi pozisyona neden başvurduğumuzu ve pozisyona yönelik kişilik bilgilerimizi içeren kısa bir yazıdır.  Bir şirkete özgeçmişinizi göndereceğiniz zaman kapak yazısı eklemeye özen gösterin.Çünkü bir çok HR danışmanı buna önem vermektedir.

  • Ön yazınızı mümkünse tek bir kişiye hitap edecek şekilde yazmalısınız. CV'nizi göndereceğiniz şirketi araştırmalı ve İnsan Kaynakları departmanında, mümkünse işe alım konusunda yetkili bir kişinin adına göndermelisiniz.
  • Ön yazının giriş kısmında hangi pozisyona başvurduğunuzu açıklamalısınız.
  • Gelişme kısmında neden bu şirketi tercih ettiğinizi, kişiliğinizin ve background'unuzun bu pozisyonla örtüşen taraflarını kısa ve öz bir şekilde açıklamalısınız.
  • Final bölümünü ise "CV'mi ilgili pozisyon için değerlendirmeye almanızı rica eder, saygılarımı sunarım" şeklinde bir teşekkür cümlesi ile bitirmelisiniz. Sol alt köşede imzanız onun altında ise isminiz olmalıdır.

 

ÖRNEK FORMAT

CV gönderenin Adı-Soyadı :
Adresi :
Ev telefonu - e mail adresi - cep telefonu :
Tarih

Cv gönderilen Şirket yetkilisinin Adı Soyadı :

Şirket adresi :

Sn. (Şirket yetkilisinin soyadı)

Açıklamalar...

Saygılarımla,

Imza,

Ad soyad :

ÖRNEK KAPAK YAZISI

Mehmet Emre KARA
Bahçe sok. No:81/1 Bostancı-İstanbul
Ev: 0222 222 22 22  emrekara@hotmail.com cep: 0555 555 55 55

11.04.2008

Ece AKTUNA
Güven Boya A.Ş
Hisar cad. No:57
Rumelihisarı-İstanbul

Sn. Aktuna,

01 Nisan 08 tarihli "Gerçek" gazetesinde yayınlanmış ST001 referans no.lu  "Satış Uzmanı" pozisyonuna, eğitimim, yetenek ve tecrübelerimle uygun olduğumu düşünmekteyim.

Gök şirketler grubunda uzman yardımcısı olarak çalıştığım dönemde sorumluluğumda olan bölgelerin satışını sorun odaklı yaklaşımım ve iyi bir gözlemci olmam nedeni ile yaptığım analiz ve sonrasındaki düzeltme planları sayesinde 8 ayda arttırdım. Dışa dönük yapım ve insanları ikna etmede başarılı olmamın satış pozisyonuna katkı sağladığını düşünüyorum. Şiketinizde de aynı perfomans ile çalışacağımı belirtmek isterim.

Ekte detaylı CV'mi bulacaksınız. İlgili pozisyon için değerlendirmeye almanızı rica ederim.

Saygılarımla,

imza

Mehmet Emre Kara