Hizmetlerimiz

Staj Desteği 

Kariyer Ofisi tarafından, henüz eğitimlerine devam ederken, iş dünyası hakkında bilgi edinmeleri, çalışmak istedikleri sektör ve iş kollarında yeterli deneyime sahip olmaları amacıyla  öğrencilerimizin staj süreçlerini desteklenmektedir. 

Bu bağlamda, bir çok farklı sektörden firma ile işbirliğimiz ve staj anlaşmalarımız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu firmalara web sitemiz üzerinden başvurabilmekte ve tüm staj süreci de yine web sitemizde yönetilmektedir. 

İş Desteği 

İşbirliği yaptığımız firmaların tam zamanlı iş ilanları öğrenci ve mezunlarımıza duyurulmakta, bununla birlikte öğrenci ve mezunlarımız web sitemize üye firmalara doğrudan başvuru yapabilmektedir. 

Şirketlere Yönelik Hizmetler

Şirketlerin stajyer, tam zamanlı ve yarı zamanlı eleman seçme ve yerleştirme süreçlerine destek olmak amacı ile bilgilendirme, CV tarama ve aday yönlendirme ve tanıtım seminerleri olmak üzere başlıca üç alanda ücretsiz hizmet vermekteyiz. 

Bilgilendirme hizmetlerimiz şirketlerin staj, tam zamanlı ve yarı zamanlı eleman arayışlarının web sitemizde, öğrenci portallerimizde, sosyal medya hesaplarımızda yayınlanmasını ve Üniversite panolarına afiş asılarak duyurulmasını kapsamaktadır. Buna ek olarak şirket kriterleri dikkate alınarak mevcut öğrenci ve mezun aday ver bankamıza e-posta yolu ile de ilan gönderilmektedir. 

CV Tarama ve Yönlendirme hizmetlerimiz yayınlanmış olan başvurulara gelen özgeçmişlerin şirket tarafından belirlenmiş somut kriterler (fakülte, bölüm, yaş, cinsiyet, deneyim süresi vs.)  dikkate alınarak taranması ve uygun adayların CV'lerinin ilgili şirketlere yönlendirilmesini içermektedir. 

Üniversitemizde düzenlenen eğitim, seminer, şirket tanıtımı ve Kariyer Günleri gibi organizasyonlar ile Şirketlerin öğrenci ve mezunlar ile bir araya gelmeleri, kendilerini ve açık pozisyonlarını tanıtarak ilk elden başvuru toplamaları sağlanır. 

Şirketler ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde, ön görüşmeler ve/veya uygun aday mülakatları Üniversitemiz kampüsünde yapılır. 

Tanıtım organizasyonları kapsamında düzenlenen başlıca organizasyonlar Kariyer Gelişim Günleri, İş Hayatına Giriş Seminerleri ve Şirket Ziyaretleridir.