Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası - Uzman Yardımcısı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bağımsızlığı, güvenilirliği, etkili organizasyonu, yetkin insan kaynağı,
yenilikçi yaklaşımı, etkin iletişim ve üstün teknolojik altyapı anlayışıyla dünyanın önde gelen merkez bankaları
arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bilişim alanında görev yapmak üzere Uzman Yardımcısı kadrosuna alım
yapacaktır.

Aranan Nitelikler:

  • 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik - elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  • 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

 

Başvurular 8 Eylül - 4 Ekim 2021 tarihleri arasında insankaynaklari.tcmb.gov.tr internet sitesi üzerinden aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

  • Fotoğraf
  • Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
  • Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS, TOEFL iBT, CAE veya CPE)
  • Özgeçmiş

 

Detaylı bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://insankaynaklari.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/49034a64-4635-453d-98c3-20033dd30036/Bili%C5%9Fim+2021.pdf?MOD=AJPERES