HAKKIMIZDA

Sevdiğiniz bir işi seçerseniz
hayatınız boyunca bir gün bile çalışmanız gerekmez.
Confucius

filiz-karakusGünümüz iş dünyasında, küreselleşme ile birlikte teknoloji ve iletişimde gerçekleşen yenilikler esnekliği ve giderek artan rekabet ortamını da beraberinde getiriyor. Değişimin ve rekabetin böylesine yoğun olduğu bir ortam, daha esnek ve alternatifi bol kariyer yolları açmakla birlikte, sabit bir iş tanımı sunan, güvenli, sürekli ve bununla birlikte gelişim vadeden bir kariyer yolu oluşturmayı giderek zorlaştırıyor. Başarılı olmak için kendi kariyer planımızı yapmamız ve eğitim ve iş deneyimlerimizi de bu plan doğrultusunda geliştirme sorumluluğunu üstlenmemiz gerekiyor.

Böyle bir iş dünyasında var olmak ve fark yaratmak için gereken güç, esneklik ve hıza ise ancak iş dünyasının değişen dinamikleriyle, kendimizi ve güçlü yönlerimizi, gelişim alanlarımızda dayanak noktamız haline getirebilirsek ulaşabiliriz.

Kariyer Ofisi olarak hedefimiz öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına ve kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak; sektörler ve meslekleri yakından tanımaları konusunda destek vererek henüz eğitimlerine devam ederken bir kariyer planı oluşturmalarına ve bu doğrultuda eğitimlerini, bilgi ve becerilerini geliştirmelerine ve iş deneyimi edinmelerine destek sağlamaktır.

Bu amaçla Staj ve İş Desteğimiz, Kariyer Gelişim Eğitimlerimiz, Sektörel Seminerlerimiz, Kariyer Günleri Organizasyonlarımız, Kampüs İçi Mülakatlarımız, Danışmanlık Hizmetlerimiz, Kariyer Koçluğu Programımız ve daha birçok farklı projemizle her zaman öğrencilerimizin yanındayız

Dr. Filiz Karakuş

Kariyer Ofisi Yöneticisi