Hizmetlerimiz

Staj Desteği 

Kariyer Ofisi tarafından, henüz eğitimlerine devam ederken, iş dünyası hakkında bilgi edinmeleri, çalışmak istedikleri sektör ve iş kollarında yeterli deneyime sahip olmaları amacıyla  öğrencilerimizin staj süreçlerini desteklenmektedir. 

Bu bağlamda, farklı sektörlerden firmalar ile iş birliğimiz kurmakta ve çözüm ortaklığı geliştirmekteyiz. Öğrencilerimiz bu firmalara web sitemiz üzerinden başvurabilmekte ve tüm staj süreçlerini web sitemiz üzerinden yürütebilmekteler. 

İş Desteği 

İş birliği yaptığımız firmaların tam zamanlı iş ilanları öğrenci ve mezunlarımıza duyurulmakta, bununla birlikte öğrenci ve mezunlarımız web sitemize üye firmalara doğrudan başvuru yapabilmektedir. 

Sektöre Yönelik Destekler

Paydaş firmaların stajyer, tam zamanlı ve yarı zamanlı eleman seçme ve yerleştirme süreçlerine katkı sağlamak amacı ile bilgilendirme, benzer iş ve staj arayışındaki öğrencilerimizin özgeçmişlerini tarama ve aday yönlendirme gibi çalışmalar da yapılmaktadır.

Bilgilendirme hizmetlerimiz şirketlerin staj, tam zamanlı ve yarı zamanlı eleman arayışlarının web sitemizde, öğrenci portallerimizde, sosyal medya hesaplarımızda yayınlanmasını ve üniversite panolarına afiş asılarak duyurulmasını kapsamaktadır. Buna ek olarak şirket kriterleri dikkate alınarak mevcut öğrenci ve mezun aday veri bankamıza e-posta yolu ile de ilan gönderilmektedir. 

CV Tarama ve Yönlendirme hizmetlerimiz yayınlanmış olan başvurulara gelen özgeçmişlerin şirket tarafından belirlenmiş somut kriterler (fakülte, bölüm, yaş, cinsiyet, deneyim süresi vs.)  dikkate alınarak taranması ve uygun adayların CV'lerinin ilgili şirketlere yönlendirilmesini içermektedir. 

Üniversitemizde düzenlenen eğitim, seminer, şirket tanıtımı ve kariyer günleri gibi organizasyonlar ile Şirketlerin öğrenci ve mezunlar ile bir araya gelmeleri, kendilerini ve açık pozisyonlarını tanıtarak ilk elden başvuru toplamaları sağlanır. 

Staj ve iş süreçlerinde iş birliğinde olduğumuz firmaların talep etmesi halinde firma ve öğrencilerimize kolaylık saplamak amacıyla mülakat organizasyonları için kariyer ofisi olarak kampüsümüzde onlara ev sahipliği yapılmaktadır.