Staj Yapacakların İzlemesi Gereken Adımlar

Zorunlu Staj Yapacak Öğrencilerin Takip Etmesi Gereken Adımlar:  

  • Staj yapacağınız kurumu, bağlı olduğunuz fakültenin  "Staj Yönergesi"ne uygun olarak,  Kariyer Ofisi’nin web sitesinde bulunan güncel staj ilanlarından yararlanarak seçebilirsiniz. 
  • Web sitesinde olmayan bir şirkette staj imkanı bulduysanız staj sürecini "Yeni Firma Ekle" seçeneği ile başlatabilirsiniz.  
  • Staja başvurmadan önce mutlaka staj yönergesini okumalısınız, fakültelerin staj yönergelerini aşağıdaki linklerde görebilirsiniz. 
  • Staj yapacağınız şirketin özellikleri, staj süreleriniz ve bunun gibi diğer konularda Staj Danışmanınıza danışabilir ve onun onayı ile başvurunuzu web sitesinden yapabilirsiniz. Staj Danışmanınızın kim olduğunu bağlı bulunduğunuz Fakülteden öğrenebilirsiniz.  
  • Web sitesine KHAS Wi-fi kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. 
  • KHAS Wi-fi kullanıcı adınızı bilmiyorsanız Bilgi İşlem Departmanı'ndan öğrenebilirsiniz. 
  • Web sitesinde yayınlanan ilanlara ilgili ders kodlarını seçerek başvuru yapabilir ve başvurunuzu danışman hocanıza yönlendirebilirsiniz. 
  • Staj başvurunuz, staja başlayacağınız tarihten ez az 15 gün önce danışmanınız tarafından onaylanmalıdır, aksi takdirde Mali İşler onayı verilmemektedir. Mali İşler ve Sigorta ödemeleriniz ile ilgili konuları Burcu Canik (burcu.canik@khas.edu.tr) ile görüşebilirsiniz. 
  • Gönüllü Staj yapmak ve sigortanızın üniversite tarafından ödenmesini istiyorsanız ders kodu seçmeden Gönüllü Staj seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Danışmanınızın onaylaması durumunda ödemeniz üniversitemiz tarafından yapılacaktır. 
  • Tüm bu süreçte bir problemle karşılaşmanız durumunda, Kariyer Ofisi danışmanlığından faydalanmak için career@khas.edu.tr adresine mail atabilirsiniz. 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Staj Yönergesi

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Staj Yönergesi

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Staj Yönergesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi Staj Yönergesi

Staj Komisyonu - 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı Staj Komisyonu 

Staj Değerlendirme Formları:
Staj değerlendirme formları stajlarınızı tamamladıktan sonra yüklenmesi gereken formdur. Normal şartlar altında öğrenci staja başladığında bu formu staj yapacağı kuruma verir. Staj tamamlandığında bu belge, işyeri staj sorumlusu tarafından onaylanıp, kapalı zarf içinde imzalı ve mühürlü bir şekilde staj komisyonuna iletilir ama korona virus salgını sebebi ile staj değerlendirme formları Kariyer Ofisi'nin web sitesine yüklenmesi gerekmektedir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Staj Değerlendirme Formu

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Staj Değerlendirme Formu

Sanat ve Tasarım Fakültesi Staj Değerlendirme Formu

staj